Čtenářský deník

23. září 2014 v 10:36 | BeeDee |  Books
Rozhodla jsem se, že pokaždé, když si přečtu nějakou knížku, zapíšu si, o čem byla a jestli se mi líbila, nebo ne. A pak mě napadlo, že bych to mohla vždy postnout i sem na blog. Jako takové doporučení, které knížky stojí za to si přečíst. A co se týká starších děl, třeba taky které knížky k maturitě jsou dobře čtivé.
Co se týká literárních žánrů, čtu opravdu velké spektrum knížek. Fantasy, horory, sci-fi, knížky o drogách a psychologické knížky, klasiku, filozofii a prostě skoro všechno. Jediné, co tu asi nenajdete, jsou westerny a romantické slaďáky.


Nyní sem teda vypíšu knížky, co jsem přečetla za prázdniny. Třeba vás nějaká zaujme =)


Ernest Hemingway - Pohyblivý svátek
V knize Hemingway vypráví o svém pobytu v Paříži ve 20. letech. Nejedná se o nějaký příběh, ale každá kapitola se zabývá trošku něčím jiným. Popisuje zde reálná místa i reálné osoby, ovšem, jak sám tvrdí, ne všechny události se staly přesně tak, jak o nich píše. Nevím tedy, co je pravda a co ne, ale tak či onak Hemingway dokázal krásně popsat tu neopakovatelnou atmosféru Paříže v této době a také podal svědectví o povahách některých svých přátel a zároveň známých osobností, jako je Francis Scott Fitzgerald nebo Gertrude Stein.
Přestože kniha není napínavá, je velmi dobře napsaná. Hemingway byl opravdu mistrem slova a v jeho podání jsou i všední každodenní události zajímavé.

Stephen Chbosky - The Perks of Being a Wallflower (Ten, kdo stojí v koutě)
Kniha vypráví o Charliem, labilním chlapci, jenž právě chodí na střední školu. Protože je velmi introvertní, má problém najít si přátele. Potom se mu to ale konečně povede a začíná žít úplně nový život. Také se poprvé zamiluje.
Kniha je napsaná formou dopisů, které Charlie posílá neznámé osobě. Já jsem ji četla v angličtině a musím to všem doporučit. Jazyk je opravdu jednoduchý, nemusíte být zrovna rodilí mluvčí, abyste tomu rozuměli. A je to vážně skvělá knížka. A stejně tak i filmové zpracování Charlieho malá tajemství s Emmou Watson.

Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se Alice
Knižní sérii Holky na vodítku možná už znáte. Jedná se o trojici knížek o třech dívkách, které propadli závislosti a s tou se nyní léčí. Já jsem to četla už kdysi dávno jako malá a teď jsem to náhodou znovu objevila v knihovně. A musím říct, že i teď mě to bavilo.
Tato konkrétní knížka pojednává o Alici, jež se zapletla s drogami. Popisuje, jakou procházela výchovou a co ji k takovému jednání vedlo. Je to velmi zajímavé a čtivé.

Richelle Mead - Sukuba 1, 2
Autorku Richelle Mead jsem si velmi oblíbila díka její knižní sérii Vampýrská akademie, již mohu zařadit mezi mé nejoblíbenější. Chtěla jsem si tedy od ní přečíst i něco jiného a vybrala jsem si další sérii Sukuba. Půjčila jsem si rovnou dva díly a hned se do nich pustila. Bohužel to pro mě ale bylo velkým zklamáním. Vlastně se divím, že jsem je vůbec přečetla oba dva.
Knihy vypráví o sukubě Georgině ze Seattlu. Sukuba je nesmrtelná bytost, která má za úkol svádět muže a tím z nich vysává jejich energii. V příběhu se ale vyskytuje mnoho dalších nesmrtelných, například vampýrů, andělů nebo démonů, až je z toho hotový guláš. Prostě hrozná blbost. Jediné plus je, že se to čte docela rychle.

Jostein Gaarder - Tajemství karet
Tohle je pro změnu taková filozofická knížka, ale čte se docela příjemně. Vypráví o chlapci Hansi Thomasovi, který podniká se svým otcem cestu z Norska do Athén, kde chtějí najít maminku, jež sem odjela, aby našla sama sebe. Během cesty se zastavují ve Švýcarském Dorfu, kde Hans dostane kolibří knížku, kterou ale nesmí nikomu ukázat. Proto si v ní čte potají a dozvídá se příběhy dalších lidí. Dějové roviny se zde začínají střídat a proplétat.
Více dopodrobna děj rozvádět nebudu a řeknu jen tolik, že se jedná o knížku k zamyšlení nad lidskou existencí. Myslím, že může mít určitý přínos jak pro děti, tak pro dospělé. Mně osobně se poměrně líbila, ovšem více mě zaujalo jiné dílo od tohoto autora s názvem Sofiin svět. Je ale pravda, že to je delší a trvá rozhodně déle ho přečíst.

Jerome David Salinger - Kdo chytá v žitě
O této knížce jsme se učili v češtině a zaujala mě tak, že jsem si ji chtěla přečíst. Vypráví příběh sedmnáctiletého Holdena, který odejde ze školy a rozhodne se jen tak toulat New Yorkem. Přitom zjišťujeme, že nemá absolutně žádný cíl ani motivaci k tomu, že by se měl o něco snažit. Právě tahle lhostejnost k životu mě ale dovedla k názoru, že tuto postavu opravdu nemám ráda. A když nemám ráda hlavní postavu, málokdy se mi pak líbí samotná knížka. V minulém století se možná jednalo o revoluční dílo milované teenagery (aby taky ne, když se snažilo provokovat a prolomit cenzuru), ale mě rozhodně nenadchlo. Možná prostě proto, že žiju v jiné době.

Robert Louis Stevenson - Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
Zde mě nějak nenapadá, jak napsat, o čem kniha je, aniž bych prozradila pointu celého příběhu. Proto jen napíšu, že se jedná rozhodně o zajímavé dílo, které se mi hodně líbilo. Většinou se uvádí, že je to horor, ale strašidelné mi to vůbec nepřišlo, já bych to spíš definovala jako takové tajemné sci-fi z 19. století. Víc neprozradím, radši si knížku sami přečtěte. Nebojte, je to novela, takže žádná bichle.

George Orwell - 1984
Další známá kniha, která je často povinnou četbou. Pokud si ji můžete vybrat k maturitě, tak doporučuji (i když Farma zvířat od tohoto autora se mi líbila asi víc). Jedná se o antiutopický román, který popisuje totalitní režim, kde vládne Strana v čele s Velkým bratrem. Ta je velmi krutá, snaží se kromě přítomnosti ovládat i minulost a pokud se jí někdo vzepře, je doslova vymazán a nezůstane po něm ani zmínka. Tato knížka naráží hlavně na komunistický režim, proto u nás byla dlouhou dobu zakázána.

Francis Scott Fitzgerald - Velký Gatsby
Další klasika, kterou nejspíš díky nedávnému filmovému zpracování nemusím dlouze představovat. Příběh se odehrává v USA ve 20. letech a popisuje tehdejší bezcharakterní společnost bohatých lidí. Gatsby se zamiluje do dívky, pro kterou je ochoten udělat naprosto cokoli. Jenomže zatímco se snaží zbohatnout, aby pro ni byl dost dobrý, ona se provdá. Jak tento milostný trojúhelník dopadne?
Je to moc pěkné dílo, velmi emocionální a dobře se čte. Určitě také doporučuji.

Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody
Tohle je opravdu zvláštní knížka. Představuje životní filozofii založenou na moudrosti kmene Toltéků. Miguel Ruiz se pokusil tuto filozofii aplikovat na dnešní dobu. A o co přesně se jendá? Kniha popisuje důvody lidského utrpení. Snaží se nám říct, že všechny naše názory jsou už odmalička ovlivňovány společností, ve které žijeme. Pod vlivem výchovy si vytváříme dohody a podle nich pak všechny tyto názory, které nás v mnoha situacích drží zpátky a brání nám v rozvoji. Abychom mohli žít opravdu šťastný život, musíme tyto dohody zničit a místo nich se začít řídit novými čtyřmi dohodami, jež nám naprosto změní život.
I když spousta podobných knížek mi připadá jako bláboly, tato mezi ně rozhodně nepatří. Myslím to vážně, když řeknu, že vám otevře oči. Jsou zde sice určité části o Bohu, které jdou tak nějak mimo mě, protože nejsem věřící, ale jinak je to úžasná kniha. Zkuste si ji přečíst a možná vám pomůže uvědomit si, co je v životě opravdu důležité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klein. Klein. | Web | 23. září 2014 v 13:13 | Reagovat

Z toho co tu máš jsem četla akorát holky na vodítku a to už kdysi dávno a stále ty knihy patří mezi mé oblíbené. Pamatauji si jak jsem to četla jednim deche. Tak dobře se to četlo. Do dnešní doby mi je autorka velkou inspiraci ke psaní příběhu. :)

2 steel32 steel32 | Web | 24. září 2014 v 21:40 | Reagovat

uu, konečně tipy na knížky co nejsou slaďárny :3

3 Lory Lory | Web | 28. září 2014 v 19:02 | Reagovat

Tohle je vážně dobrý nápad, sice nečtu moc často, ale i tak jsem za nějaké takovéhle tipy ráda :) Docela mě zaujala Sukuba, ale když jsem si přečetla tvůj názor, tak mě to přešlo xD

4 Reka Reka | Web | 29. září 2014 v 17:02 | Reagovat

Ahojda, zaregistruj se prosím do soutěže SONB, soutěž o nejlepší blog. Vítěz dostane diplom a může mít libovolnou reklamu na mém blogu :)

5 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | Web | 22. října 2014 v 14:13 | Reagovat

ahoj jsem z blogu ela-vampire.blog.cz kde probíhá velká rekonstrukce, měla by být hotová už tento týden, pokud máš zájem zatím můžeš navštívit můj druhej blog, kterej najdeš v odkazu na web. :-)

6 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | Web | 28. října 2014 v 18:47 | Reagovat

Ahoj dělám takovou menší kontrolu affs, byla sem delší dobu neaktivní, tak mě zajímá, který sb zůstávají a který ne :-)

http://ela-vampire.blog.cz/1410/kontrola-affs

7 Sarah Shaman Sarah Shaman | Web | 30. října 2014 v 19:57 | Reagovat

Skvělé typy :)

8 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 8. listopadu 2014 v 13:43 | Reagovat

Holky na vodítku jsem přečetla všechny už před spousty lety a musím souhlasit. Zajímavé a čtivé.
Sukubu miluju :3 - tak mi ji nekritizuj! :D :D Chybí mi přečíst už jen poslední díl :)
Kdo chytá v žitě se mi válí na stole a stále se nemohu rozhodnout, jestli tu knížku mám otevřít nebo ne.
Velkýho Gatsbyho si plánuji přečíst. Viděla jsem film a o ájině jsme ho probírali snad měsíc :D Takže si ho chci přečíst akorát kvůli jazyku a kompozici knihy, kvůli maturitě :) a taky se zjistit, jestli jsou tam nějaké nesrovnalosti a jaké ;)

9 MissNothing MissNothing | 7. ledna 2015 v 19:03 | Reagovat

http://missnothing-music.blog.cz/1501/the-end

10 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 2. března 2015 v 13:12 | Reagovat

Ahoj prosím zahlasuj pro můj blog v SONB
http://blowme.blog.cz/1503/sonb-3-anketa-sutezici
děkuji moc :-)

11 DorothyPoeft DorothyPoeft | E-mail | 19. července 2017 v 0:37 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

12 Arleneweava Arleneweava | E-mail | 22. července 2017 v 20:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

13 Arleneweava Arleneweava | E-mail | 23. července 2017 v 1:36 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

14 Flossietig Flossietig | E-mail | 26. července 2017 v 2:18 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

15 CarolynRor CarolynRor | E-mail | 4. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

16 CarolynRor CarolynRor | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:57 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

17 DannyMog DannyMog | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 3:35 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

18 GeorgeStalm GeorgeStalm | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 13:52 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм криптовалюта, притча об успехе в сетевом бизнесе</a>

19 BethanyMcr BethanyMcr | E-mail | Web | 8. října 2017 v 19:33 | Reagovat

https://wheretobuyaccutaneonlineblog.jimdo.com/

20 AlysonMyf AlysonMyf | E-mail | Web | 11. října 2017 v 18:00 | Reagovat

https://www.flickr.com/photos/153842732@N04/36861887613

21 Dol77larRags Dol77larRags | E-mail | 15. října 2017 v 20:08 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

22 Avito321sr Avito321sr | E-mail | 21. října 2017 v 13:20 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как разблокировать заблокированный аккаунт на авито
как перевести деньги с авито на авито
бан аккаунтов на авито
мошенники на авито перевод денег на карту
как закинуть деньги на кошелек авито

23 obtapag obtapag | E-mail | Web | 2. února 2018 v 18:14 | Reagovat

По моему мнению Вы не правы. Могу отстоять свою позицию. Пишите мне в PM, поговорим.

---
Это верная информация fifa 15 cracks v3 скачать, скачать fifa 15 pc repack через торрент и <a href=http://15fifa.ru/>фифа ру</a> скачать патч moddingway для fifa 15

24 buy levitra generic buy levitra generic | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 13:00 | Reagovat

It’s going to be ending of mine day, except before end I am reading this great paragraph to improve my know-how.

25 buy 10mg levitra buy 10mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 13:46 | Reagovat

I am happy to see this you tube video at this website, so now I am also going to upload all my movies at YouTube website.

26 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:02 | Reagovat

Every weekend i used to go to see this web site, for the reason that i wish for enjoyment, as this this web site conations really nice funny data too.

27 cheap levitra 10mg cheap levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:22 | Reagovat

There are also so many video uploading web sites, and these also give facility for distribution their video clips, however I think YouTube is the best.

28 buy vardenafil online buy vardenafil online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 15:44 | Reagovat

It’s wonderful that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our argument made at this time.

29 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:05 | Reagovat

If you are free to watch comic videos on the internet then I suggest you to pay a quick visit this web site, it carries in fact thus comical not only videos but also other data.

30 levitra online levitra online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:19 | Reagovat

Very soon this website will be famous amid all blogging and site-building people, due to it's nice articles

31 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:50 | Reagovat

YouTube videos are famous in entire world, for the reason that it is the leading video sharing site, and I turn out to be too cheerful by watching YouTube videos.

32 levitra 10mg levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:21 | Reagovat

Such are really awesome YouTube videos, its my fortune to pay a visit this web site and finding these cool YouTube video tutorials.

33 buy vardenafil online buy vardenafil online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:52 | Reagovat

I think the admin of this web page is in fact working hard in support of his web page, for the reason that here every data is quality based material.

34 levitra buy levitra buy | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 2:24 | Reagovat

Fastidious answers in return of this query with firm arguments and explaining the whole thing on the topic of that.

35 buy levitra 10 mg buy levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 2:40 | Reagovat

No problem, and further more if you desire update alerts from this site at that time you have to subscribe for it, it will be a better for you Jackson. Have a decent day!

36 prezzo levitra 10mg prezzo levitra 10mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 5:06 | Reagovat

Hello mates, how is all, and what you want to say concerning this article, in my view its really amazing designed for me.

37 10mg levitra 10mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 5:53 | Reagovat

I don’t waste my free time in watching video clips however I love to read articles on net and get updated from latest technologies.

38 prezzo levitra 10mg prezzo levitra 10mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 8:19 | Reagovat

There are also so many video uploading sites, and these also provide facility for sharing their movies, but I think YouTube is the most excellent.

39 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 22:19 | Reagovat

I have read much regarding free blogging websites, except I have no clear idea on the topic of that, can any one inform me which one is finest in favor of free blogging and site-building?

40 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 0:40 | Reagovat

One more thing that I would like to share at this time is that, whatsoever you are using free blogging service however if you don’t update your website on on a regular basis basis then it’s no more importance.

41 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 7:10 | Reagovat

What's up to every body, it’s my first pay a visit of this blog; this webpage contains amazing and in fact excellent data for readers.

42 levitra online levitra online | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 14:11 | Reagovat

I don’t waste my free time in watching video tutorials however I go for to read posts on net and obtain updated from most recent technologies.

43 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 22:54 | Reagovat

Hello, its nice paragraph on the topic of media print, we all know media is a great source of data.

44 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 11:28 | Reagovat

Hi there, I log on to your blogs on a regular basis. Your story-telling style is witty, keep doing what you're doing!

45 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 1:20 | Reagovat

Thanks for sharing such a fastidious thinking, article is fastidious, thats why i have read it completely

46 LarryJar LarryJar | E-mail | Web | 9. května 2018 v 0:45 | Reagovat

http://extensions.bowthemes.com/component/k2/itemlist/user/1075186  фильмы 2017 смотреть хорошем качестве фильм бесплатно   в казани полный фильм  http://www.phxwomenshealth.com/component/k2/itemlist/user/275915

47 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | 12. září 2018 v 6:14 | Reagovat

If some one wants expert view concerning running a blog then i recommend him/her to pay a visit this weblog, Keep up the fastidious job.

48 generic viagra prices generic viagra prices | E-mail | Web | 12. září 2018 v 18:47 | Reagovat

If any one wishes to be a successful blogger, then he/she must study this article, because it contains al} strategies related to that.

49 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 12. září 2018 v 20:55 | Reagovat

If you are going for most excellent contents like myself, simply visit this site everyday for the reason that it provides feature contents, thanks

50 viagra for women viagra for women | E-mail | Web | 12. září 2018 v 22:57 | Reagovat

Hi friends, is there any other fastidious weblog related to JavaScript content, while this one is fastidious for PHP programming.

51 viagra 100 mg viagra 100 mg | E-mail | Web | 12. září 2018 v 23:01 | Reagovat

This piece of writing presents clear idea designed for the new viewers of blogging, that really how to do blogging and site-building.

52 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | 13. září 2018 v 22:01 | Reagovat

Hi, I just wanted to tell you, you're wrong. Your blog doesn't make any sense.

53 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 22:51 | Reagovat

I visited multiple web pages but the audio feature for audio songs present at this web page is truly wonderful.

54 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:32 | Reagovat

Hello mates, how is the whole thing, and what you desire to say concerning this piece of writing, in my view its truly remarkable in favor of me.

55 viagra tablets viagra tablets | E-mail | Web | 14. září 2018 v 9:38 | Reagovat

These all YouTube gaming video lessons are actually in nice quality, I watched out all these along with my mates.

56 viagra uk viagra uk | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:02 | Reagovat

Hello to every one, it’s in fact a pleasant for me to go to see this web site, it includes important Information.

57 buy generic viagra online buy generic viagra online | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:23 | Reagovat

Hello to every one, it’s really a nice for me to visit this web site, it includes valuable Information.

58 Raymondror Raymondror | E-mail | 12. října 2018 v 22:12 | Reagovat

http://www.intermailand.net/?p=39315

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama