Čtenářský deník

23. září 2014 v 10:36 | BeeDee |  Books
Rozhodla jsem se, že pokaždé, když si přečtu nějakou knížku, zapíšu si, o čem byla a jestli se mi líbila, nebo ne. A pak mě napadlo, že bych to mohla vždy postnout i sem na blog. Jako takové doporučení, které knížky stojí za to si přečíst. A co se týká starších děl, třeba taky které knížky k maturitě jsou dobře čtivé.
Co se týká literárních žánrů, čtu opravdu velké spektrum knížek. Fantasy, horory, sci-fi, knížky o drogách a psychologické knížky, klasiku, filozofii a prostě skoro všechno. Jediné, co tu asi nenajdete, jsou westerny a romantické slaďáky.


Nyní sem teda vypíšu knížky, co jsem přečetla za prázdniny. Třeba vás nějaká zaujme =)


Ernest Hemingway - Pohyblivý svátek
V knize Hemingway vypráví o svém pobytu v Paříži ve 20. letech. Nejedná se o nějaký příběh, ale každá kapitola se zabývá trošku něčím jiným. Popisuje zde reálná místa i reálné osoby, ovšem, jak sám tvrdí, ne všechny události se staly přesně tak, jak o nich píše. Nevím tedy, co je pravda a co ne, ale tak či onak Hemingway dokázal krásně popsat tu neopakovatelnou atmosféru Paříže v této době a také podal svědectví o povahách některých svých přátel a zároveň známých osobností, jako je Francis Scott Fitzgerald nebo Gertrude Stein.
Přestože kniha není napínavá, je velmi dobře napsaná. Hemingway byl opravdu mistrem slova a v jeho podání jsou i všední každodenní události zajímavé.

Stephen Chbosky - The Perks of Being a Wallflower (Ten, kdo stojí v koutě)
Kniha vypráví o Charliem, labilním chlapci, jenž právě chodí na střední školu. Protože je velmi introvertní, má problém najít si přátele. Potom se mu to ale konečně povede a začíná žít úplně nový život. Také se poprvé zamiluje.
Kniha je napsaná formou dopisů, které Charlie posílá neznámé osobě. Já jsem ji četla v angličtině a musím to všem doporučit. Jazyk je opravdu jednoduchý, nemusíte být zrovna rodilí mluvčí, abyste tomu rozuměli. A je to vážně skvělá knížka. A stejně tak i filmové zpracování Charlieho malá tajemství s Emmou Watson.

Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se Alice
Knižní sérii Holky na vodítku možná už znáte. Jedná se o trojici knížek o třech dívkách, které propadli závislosti a s tou se nyní léčí. Já jsem to četla už kdysi dávno jako malá a teď jsem to náhodou znovu objevila v knihovně. A musím říct, že i teď mě to bavilo.
Tato konkrétní knížka pojednává o Alici, jež se zapletla s drogami. Popisuje, jakou procházela výchovou a co ji k takovému jednání vedlo. Je to velmi zajímavé a čtivé.

Richelle Mead - Sukuba 1, 2
Autorku Richelle Mead jsem si velmi oblíbila díka její knižní sérii Vampýrská akademie, již mohu zařadit mezi mé nejoblíbenější. Chtěla jsem si tedy od ní přečíst i něco jiného a vybrala jsem si další sérii Sukuba. Půjčila jsem si rovnou dva díly a hned se do nich pustila. Bohužel to pro mě ale bylo velkým zklamáním. Vlastně se divím, že jsem je vůbec přečetla oba dva.
Knihy vypráví o sukubě Georgině ze Seattlu. Sukuba je nesmrtelná bytost, která má za úkol svádět muže a tím z nich vysává jejich energii. V příběhu se ale vyskytuje mnoho dalších nesmrtelných, například vampýrů, andělů nebo démonů, až je z toho hotový guláš. Prostě hrozná blbost. Jediné plus je, že se to čte docela rychle.

Jostein Gaarder - Tajemství karet
Tohle je pro změnu taková filozofická knížka, ale čte se docela příjemně. Vypráví o chlapci Hansi Thomasovi, který podniká se svým otcem cestu z Norska do Athén, kde chtějí najít maminku, jež sem odjela, aby našla sama sebe. Během cesty se zastavují ve Švýcarském Dorfu, kde Hans dostane kolibří knížku, kterou ale nesmí nikomu ukázat. Proto si v ní čte potají a dozvídá se příběhy dalších lidí. Dějové roviny se zde začínají střídat a proplétat.
Více dopodrobna děj rozvádět nebudu a řeknu jen tolik, že se jedná o knížku k zamyšlení nad lidskou existencí. Myslím, že může mít určitý přínos jak pro děti, tak pro dospělé. Mně osobně se poměrně líbila, ovšem více mě zaujalo jiné dílo od tohoto autora s názvem Sofiin svět. Je ale pravda, že to je delší a trvá rozhodně déle ho přečíst.

Jerome David Salinger - Kdo chytá v žitě
O této knížce jsme se učili v češtině a zaujala mě tak, že jsem si ji chtěla přečíst. Vypráví příběh sedmnáctiletého Holdena, který odejde ze školy a rozhodne se jen tak toulat New Yorkem. Přitom zjišťujeme, že nemá absolutně žádný cíl ani motivaci k tomu, že by se měl o něco snažit. Právě tahle lhostejnost k životu mě ale dovedla k názoru, že tuto postavu opravdu nemám ráda. A když nemám ráda hlavní postavu, málokdy se mi pak líbí samotná knížka. V minulém století se možná jednalo o revoluční dílo milované teenagery (aby taky ne, když se snažilo provokovat a prolomit cenzuru), ale mě rozhodně nenadchlo. Možná prostě proto, že žiju v jiné době.

Robert Louis Stevenson - Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
Zde mě nějak nenapadá, jak napsat, o čem kniha je, aniž bych prozradila pointu celého příběhu. Proto jen napíšu, že se jedná rozhodně o zajímavé dílo, které se mi hodně líbilo. Většinou se uvádí, že je to horor, ale strašidelné mi to vůbec nepřišlo, já bych to spíš definovala jako takové tajemné sci-fi z 19. století. Víc neprozradím, radši si knížku sami přečtěte. Nebojte, je to novela, takže žádná bichle.

George Orwell - 1984
Další známá kniha, která je často povinnou četbou. Pokud si ji můžete vybrat k maturitě, tak doporučuji (i když Farma zvířat od tohoto autora se mi líbila asi víc). Jedná se o antiutopický román, který popisuje totalitní režim, kde vládne Strana v čele s Velkým bratrem. Ta je velmi krutá, snaží se kromě přítomnosti ovládat i minulost a pokud se jí někdo vzepře, je doslova vymazán a nezůstane po něm ani zmínka. Tato knížka naráží hlavně na komunistický režim, proto u nás byla dlouhou dobu zakázána.

Francis Scott Fitzgerald - Velký Gatsby
Další klasika, kterou nejspíš díky nedávnému filmovému zpracování nemusím dlouze představovat. Příběh se odehrává v USA ve 20. letech a popisuje tehdejší bezcharakterní společnost bohatých lidí. Gatsby se zamiluje do dívky, pro kterou je ochoten udělat naprosto cokoli. Jenomže zatímco se snaží zbohatnout, aby pro ni byl dost dobrý, ona se provdá. Jak tento milostný trojúhelník dopadne?
Je to moc pěkné dílo, velmi emocionální a dobře se čte. Určitě také doporučuji.

Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody
Tohle je opravdu zvláštní knížka. Představuje životní filozofii založenou na moudrosti kmene Toltéků. Miguel Ruiz se pokusil tuto filozofii aplikovat na dnešní dobu. A o co přesně se jendá? Kniha popisuje důvody lidského utrpení. Snaží se nám říct, že všechny naše názory jsou už odmalička ovlivňovány společností, ve které žijeme. Pod vlivem výchovy si vytváříme dohody a podle nich pak všechny tyto názory, které nás v mnoha situacích drží zpátky a brání nám v rozvoji. Abychom mohli žít opravdu šťastný život, musíme tyto dohody zničit a místo nich se začít řídit novými čtyřmi dohodami, jež nám naprosto změní život.
I když spousta podobných knížek mi připadá jako bláboly, tato mezi ně rozhodně nepatří. Myslím to vážně, když řeknu, že vám otevře oči. Jsou zde sice určité části o Bohu, které jdou tak nějak mimo mě, protože nejsem věřící, ale jinak je to úžasná kniha. Zkuste si ji přečíst a možná vám pomůže uvědomit si, co je v životě opravdu důležité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klein. Klein. | Web | 23. září 2014 v 13:13 | Reagovat

Z toho co tu máš jsem četla akorát holky na vodítku a to už kdysi dávno a stále ty knihy patří mezi mé oblíbené. Pamatauji si jak jsem to četla jednim deche. Tak dobře se to četlo. Do dnešní doby mi je autorka velkou inspiraci ke psaní příběhu. :)

2 steel32 steel32 | Web | 24. září 2014 v 21:40 | Reagovat

uu, konečně tipy na knížky co nejsou slaďárny :3

3 Lory Lory | Web | 28. září 2014 v 19:02 | Reagovat

Tohle je vážně dobrý nápad, sice nečtu moc často, ale i tak jsem za nějaké takovéhle tipy ráda :) Docela mě zaujala Sukuba, ale když jsem si přečetla tvůj názor, tak mě to přešlo xD

4 Reka Reka | Web | 29. září 2014 v 17:02 | Reagovat

Ahojda, zaregistruj se prosím do soutěže SONB, soutěž o nejlepší blog. Vítěz dostane diplom a může mít libovolnou reklamu na mém blogu :)

5 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | Web | 22. října 2014 v 14:13 | Reagovat

ahoj jsem z blogu ela-vampire.blog.cz kde probíhá velká rekonstrukce, měla by být hotová už tento týden, pokud máš zájem zatím můžeš navštívit můj druhej blog, kterej najdeš v odkazu na web. :-)

6 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | Web | 28. října 2014 v 18:47 | Reagovat

Ahoj dělám takovou menší kontrolu affs, byla sem delší dobu neaktivní, tak mě zajímá, který sb zůstávají a který ne :-)

http://ela-vampire.blog.cz/1410/kontrola-affs

7 Sarah Shaman Sarah Shaman | Web | 30. října 2014 v 19:57 | Reagovat

Skvělé typy :)

8 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 8. listopadu 2014 v 13:43 | Reagovat

Holky na vodítku jsem přečetla všechny už před spousty lety a musím souhlasit. Zajímavé a čtivé.
Sukubu miluju :3 - tak mi ji nekritizuj! :D :D Chybí mi přečíst už jen poslední díl :)
Kdo chytá v žitě se mi válí na stole a stále se nemohu rozhodnout, jestli tu knížku mám otevřít nebo ne.
Velkýho Gatsbyho si plánuji přečíst. Viděla jsem film a o ájině jsme ho probírali snad měsíc :D Takže si ho chci přečíst akorát kvůli jazyku a kompozici knihy, kvůli maturitě :) a taky se zjistit, jestli jsou tam nějaké nesrovnalosti a jaké ;)

9 MissNothing MissNothing | 7. ledna 2015 v 19:03 | Reagovat

http://missnothing-music.blog.cz/1501/the-end

10 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 2. března 2015 v 13:12 | Reagovat

Ahoj prosím zahlasuj pro můj blog v SONB
http://blowme.blog.cz/1503/sonb-3-anketa-sutezici
děkuji moc :-)

11 DorothyPoeft DorothyPoeft | E-mail | 19. července 2017 v 0:37 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

12 Arleneweava Arleneweava | E-mail | 22. července 2017 v 20:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

13 Arleneweava Arleneweava | E-mail | 23. července 2017 v 1:36 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

14 Flossietig Flossietig | E-mail | 26. července 2017 v 2:18 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

15 CarolynRor CarolynRor | E-mail | 4. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

16 CarolynRor CarolynRor | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:57 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

17 DannyMog DannyMog | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 3:35 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

18 GeorgeStalm GeorgeStalm | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 13:52 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм криптовалюта, притча об успехе в сетевом бизнесе</a>

19 BethanyMcr BethanyMcr | E-mail | Web | 8. října 2017 v 19:33 | Reagovat

https://wheretobuyaccutaneonlineblog.jimdo.com/

20 AlysonMyf AlysonMyf | E-mail | Web | 11. října 2017 v 18:00 | Reagovat

https://www.flickr.com/photos/153842732@N04/36861887613

21 Dol77larRags Dol77larRags | E-mail | 15. října 2017 v 20:08 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

22 Avito321sr Avito321sr | E-mail | 21. října 2017 v 13:20 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как разблокировать заблокированный аккаунт на авито
как перевести деньги с авито на авито
бан аккаунтов на авито
мошенники на авито перевод денег на карту
как закинуть деньги на кошелек авито

23 obtapag obtapag | E-mail | Web | 2. února 2018 v 18:14 | Reagovat

По моему мнению Вы не правы. Могу отстоять свою позицию. Пишите мне в PM, поговорим.

---
Это верная информация fifa 15 cracks v3 скачать, скачать fifa 15 pc repack через торрент и <a href=http://15fifa.ru/>фифа ру</a> скачать патч moddingway для fifa 15

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama