Jak roztahovat a stahovat ucho

10. listopadu 2013 v 21:49 | BeeDee |  Tattoo&Piercing

Roztáhnout ucho není vůbec těžké, akorát zezačátku je to docela nepříjemné. Proto opravdu doporučuju nespěchat a radši trochu investovat a kupovat si roztahováky postupně hezky po milimetrech.


Nejtěžší je narvat do ucha ten první nejmenší roztahovák. Proto je dobré si první nasadit piercingovou náušnici, která má větší průměr než normální náušnice. Roztahování jde nejlíp po koupeli a také, když použijete nějaký krém, aby se to nezadrhávalo. I tak to ale bude zezačátku trochu bolet, s tím nic nenaděláte a musíte to prostě vydržet. Mě to přestalo bolet nějak u 4mm. Pak už je to úplně v pohodě.
Jak už jsem říkala, nespěchejte, ať si něco nenatrhnete. V takovém případě totiž tkáň ztvrdne a je těžší díru stáhnout, až se vám to přestane líbit. Roztahovák jedné velikosti si radši nechte v uchu klidně i několik týdnů. Občas ho vytáhněte a ucho propláchněte, ale nikdy ho nevytahujte na delší dobu, protože by se mohlo začít stahovat.
A co až se vám to zase přestane líbit? Ve většině případů se díra dokáže stáhnout, pokud není její velikost větší než 8mm. Je to ale hodně individuální. Někdo dokáže stáhnout i mnohem větší, zatímco některým se nestáhne ani 6mm. Dost záleží také právě na způsobu roztahování. Pokud jste postupovali pomalu, máte mnohem větší šanci, že se vám to zase pěkně stáhne. Taky to může být ovlivněno tím, jak dlouho jste ucho měli roztáhlé.
Když budete stahovat, dělejte to také postupně. Vždy si dejte do ucha menší roztahovák a pak to vyměňte zase za menší atd.
Ale pokud se vám stáhnout nepovede, nezoufejte. Nic nemusí být napořád. V takovémto případě je možné nechat si chirurgickým zákrokem dírku zase sešít. Ve výsledku skoro nic nepoznáte.

Pokud máte nějaké konkrétní dotazy, ráda zodpovím =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Márč Márč | Web | 11. listopadu 2013 v 18:40 | Reagovat

1.kolo je tady :) hledej si hlasy :) http://antidote.blog.cz/1311/competititon-best-song-ever-1-kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama