Miláček (Bel Ami) recenze

28. března 2012 v 19:09 | BeeDee |  Recenze

85%Když jsem si na začátku měsíce prohlížela program kina, byla jsem příjemně překvapena, neboť jsem mezi filmy uviděla titul Miláček, jehož knižní předlohu jsem nedávno četla. Tento film jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, protože mám Maupassantovo dílo ráda a byla jsem zvědavá na filmové provedení. A jaký je můj názor na film?

Příběh se odehrává v Paříži v 19. století. Už začátek je pojatý velmi dramaticky. Robert Pattinson jako bývalý voják Georges Duroy je naprosto na mizině. Avšak přeje mu štěstí a potká svého přítele z armády, Forestiera, který nyní pracuje v novinách La Vie Francaise. Zařídí mu práci ve stejném plátku a Georges si začne zvykat na vyšší příjem. Jeho výplata mu po nějaké době přestane stačit a snaží se dostat do vyšší společnosti. Nejde na to ale čestně. Zjistí totiž, že nejlépe se šplhá přes postele žen. Po krátké známosti s jednou z prostitutek začne chodit s Clotildou de Marelle (Christina Ricci). Avšak poté zemře Forestier a on si může vzít jeho ženu Madelaine (Uma Thurman). Což samozřejmě neznamená, že ukončí svůj románek s Clo. Navíc si ještě začne s manželkou šéfredaktora, paní Roussetovou (Kristin Scott Thomas). A její dcera Suzanne (Holliday Grainger) se svým obrovským věnem, získaným nepěknými politickými machinacemi svého otce, taky není úplně k zahození...
Mám-li film srovnat s knihou, byly v něm zachyceny všechny důležité okamžiky, i když občas v trochu jiném pořadí. Jak už to bývá, objevily se také nějaké další nesrovnalosti, avšak nic významného. Ovšem vše bylo tak trochu zbrklé a občas doslova nesouvislé, skákalo se od jedné události k druhé. Nevím, jestli bych se v tom dobře orientovala, kdybych předtím nečetla knihu. To bohužel nemohu posoudit, ale musím říct, že navzdory tomu se mi film opravdu líbil. Je třeba pochválit herecké výkony. Všichni odvedli skvělou práci a dokázali úžasně dokreslit atmosféru. Ať už se jakákoli postava měla tvářit mile, naštvaně, nebo vypočítavě, povedlo se to. Také hudba byla povedená. Takže kdybych měla celkově film ohodnotit v procentech, dala bych asi 85%.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap wedding dress cheap wedding dress | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:00 | Reagovat

Q. What did the carpet say to the floor?
http://www.agoweddingdresses.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama