Robert Pattinson životopis

21. června 2010 v 18:04 | BeeDee |  Robert Pattinson

Robert Pattinson se narodil v Londýně v 13. 5. 1986, začal herectvím už ve svých teenagerských letech v Barnes THeater Company v Londýně.Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling ( jeho matka pracovala v modelingové agentuře).V roce 2004 dostal malou roli v německé produci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti ( Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon). Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005) , ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol ,ale i o srdce Cho Changové.
Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje ,Britská hvězda zítřka) ,také se říká ,že je nástupcem Judeho Lawa.Robertův vzor je ,ale Jack Nicholson. Robert rád sportuje , má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.
Na konci roku 2008 (21/11) jste ho mohli vidět v novém filmu Twilight (Stmívání) ,kde hraje jednu z hlavních rolí - postavu půvabného Edwarda Cullena spolu s Kristen Stewart. Robert na konci téhož roku přijal nabídku v pokračování filmu Twilight (Stmívání) s názvem New Moon (Nový Měsíc) opět v roli Edwarda Cullena. Na začátku letošních prázdnin se ukáže i ve třetím díle Eclipse (Zatmění).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama