O čem je Stmívání

8. června 2010 v 14:58 | BeeDee |  Stmívání
Sedmnáctiletá Bella Swanová se rozhodne přestěhovat za tátou do věčně deštivého Forks, aby její máma mohla trávit víc času se svým přítelem sportovcem. Najít si nové kamarády není žádný problém, protože v malém městečku o ni každý jeví zájem. Každý kromě Cullenových a Haleových, kteří bydlí spolu a s nikým jiným se nebaví. A právě o tajemném a náladovém Edwardu Cullenovi by se Bella ráda dozvěděla něco víc. 

Její zvědavost ještě vzroste, jakmile Edward bleskovou rychlostí zastaví auto, co kvůli smyku jede přímo na ni, a tím jí zachrání život. A když jí pomůže rozehnat bandu násilníků, dokonce řekne, že umí číst myšlenky, rozhodne se Bella poznat pravdu. Na konci jejího pátrání stojí, že je to opravdový upír! Naštěstí je však "vegetarián", společně s celou rodinou se živí výhradně krví zvířat.
Bella s Edwardem začne chodit, ale netuší, že se tak vystavuje obrovskému nebezpečí. Ikdyž Cullenovi - až na blonďatou Rosalii - ji s nadšením přijmou, ostatní, hlavně rodinní přátelé Blackovi, to zak růžově nevidí. Bella jim nevěnuje pozornost a dál tráví s upíry svůj volný čas, například je pozoruje při hraní baseballu. Jenže právě tato akce se zvrtne, když se na ní objeví Laurent, James a Victoria, kteří žízní po lidské krvi. James si vezme do hlavy, že o ni připraví Bellu. Ta se doprovázená Cullenovými dá na útěk z Forks do Phoenixu, ale on ji i tak vystopuje a přes telefon jí řekne, že má její mámu. Bella se rozhodne tajně se s ním setkat, i když ví, že přitom přijde o život...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama