Ian Somerhalder životopis

21. června 2010 v 18:29 | BeeDee |  Ian Somerhalder

Ian Somerhalder se narodil 8. prosince 1978 v Covingtonu v Louisianě v USA a je synem maskérky a stavaře.

Jízdu na koni a rybaření už v 10 letech vyměnil za modelingová pole. Pěkného klučinu si totiž vyhlídli pánové v prestižních modelingových agenturách Guess a Versace.
Na střední sice praktikoval závodně některé sporty, ale nabídky od společností jako Calvin Klein, Dolce a Banana nebo Gucci byly jasně silnější a tak Ian Somerhalder procestoval půlku světa ještě než mu bylo osmnáct let.
Teprve po té zakotvil na vysoké škole a zkusil se věnovat herectví. Až náhodný objev v tuctovém komparzu ho katapultoval do filmu.
Objevil se v několika seriálech a filmech. Seriál Ztraceni (LOST)je pro něj největší příležitostí a zážitkem. Už jen proto že se při natáčení dal dohromady s Maggie Grace, která v seriálu hraje jeho nevlastní sestru Shanonn.
Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu, jeho matka Edna měla zase předky mezi domorodými Indiány a Iry a vyrůstala na prasečí farmě v Mississippi.
Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček, který byl zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a dá díteti príjmení.
Jeho rodiče se rozvedli v Ianových třinácti letech. Začal žít s matkou, která ho přihlásila do katolické školy a věřila, že se jednou prosadí v showbiznisu. A byla to aké ona, která ho dostala k profesionálnímu modelingu.
Jeho první velká role byla ve filmu režiséra Rogera Avaryho Pravidla vášně. Poté následovaly role v seriálu Smallwille (postava Adama Knighta), Lost (Boone Carlyle), Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami, Zákon a pořádek nebo Znovu na světě.
V listopadu 2000 se Ian jako vůbec první mužská celebrita stal Nejkrásnějším mužem měsíce na webových stránkách mostbeautifulman.com. V březnu 2006 vyhlásila agentura DNA Models Top 10 mužských modelů, mezi kterými znovu figuruje i Ian.
Ian nyní hraje postavu upíra Damona v novém oblíbeném seriálu Upíří deníky.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pájule Pájule | Web | 22. června 2010 v 15:08 | Reagovat

on už je léta fakt stejný :D a já teda jeho měla ráda ve ztracených :D:D:D tam se mi strašně líbil :D

2 sáááárýýýýýkkkkk sáááárýýýýýkkkkk | 26. září 2012 v 16:29 | Reagovat

je fakticky nádhernej, ale Paul se mi líbí víc. přeasto je roztomilej. V upířích deníkách (ze začátku) se mi nelíbil, ale pak jo. Je humorný. :D :D :D :D

3 Adéla Adéla | 1. listopadu 2012 v 16:14 | Reagovat

Já ho miluju je fakticky skvělěj a úplně nádhernej. Pro mě nejkrásnější herec na světě!! :D :* <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama